Często zadawane pytania

Ogólne informacje

Czy to coś kosztuje?

Korzystanie z iDoliny jest darmowe i każdy może dołączyć w dowolnym momencie! Za dodatkową opłatą można jednak korzystać z dodatkowych atrakcji i tym samym wzbogacić czas spędzany w wirtualnym świecie.

Co to jest iDolina?

iDolina to wyjątkowy, wirtualny świat 3D, bazujący na prawdziwych, istniejących w rzeczywistości miastach. Pozwala poznawać nowych ludzi i spędzać z nimi czas w internecie w nowoczesny i ciekawy sposób. Dlatego nazywamy nasz serwis również czatem 3D :-)

Jak mogę dołączyć?

Wystarczy się zarejestrować za darmo na naszej stronie, aby dołączyć do innych osób.

Minimalne wymagania

W celu prawidłowego działania iDoliny niezbędne jest spełnienie następujących wymagań: 1) dostęp do Internetu – wystarczy 1 Mbit/s, jednak im niższa szybkość łącza, tym dłuższe pierwsze ładowanie lokalizacji i postaci w Świecie 3D. Kolejne ładowania trwają już krócej, gdyż raz już pobrane dane nie są ponownie pobierane 2) ok. 1,5 GB wolnego miejsca na dysku 3) wydajna karta graficzna – przy słabszych, czy też zintegrowanych kartach graficznych mogą występować różne problemy z wyświetlaną grafiką. W takich przypadkach warto zmniejszyć ustawienia grafiki na niskie.

Zalecenia dotyczące korzystania z iDoliny

iDolina jest dostępna z poziomu przeglądarki, w związku z czym zaleca się: 1) posiadanie aktualnej wersji przeglądarki internetowej, 2) nie otwieranie innych kart w oknie przeglądarki, w którym otwarty jest Świat 3D lub Sklep, 3) nie otwieranie więcej niż jednego okna jednocześnie, w którym uruchamiane są elementy serwisu wykonane w Unity (Świat 3D, Sklep), 4) unikanie szybkiego „przeskakiwania” z zakładek Sklep oraz Świat 3D, gdyż może to spowodować zacięcie się Unity. W przypadku pomyłkowego kliknięcia na zakładkę Świat 3D lub Sklep nie należy z niej natychmiastowo wychodzić, a poczekać aż się załaduje i wtedy zmienić zakładkę, w ten sposób zmniejszymy ryzyko zacięcia się Unity.